قیمت انواع لوله پلی اتیلن
خرید انواع لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن چیست و چه کاربردهایی دارد ؟ قیمت لوله پلی اتیلن بر چه اساسی است ؟

لوله های پلی اتیلن نوع نسبتا جدیدی از لوله های انعطاف پذیر پلاستیکی هستند و عموما برای جایگزینی لوله های بتنی و فلزی مورد استفاده قرار می گیرند. این لوله ها از جنس ترموپلاستیک (پلاستیک گرمانرم) می باشند.لوله های پلی اتیلن به دلیل نفوذ ناپذیری بسیار بالا و پیوند مولکولی قوی برای استفاده در خطوط لوله تحت فشار بسیار مناسب می باشند. امروز در سراسر جهان برای مصارفی مانند خطوط اصلی آبرسانی، گازرسانی، شبکه های فاضلاب، خطوط انتقال مایعات سنگین، آبیاری زمین های کشاورزی و شبکه های زهکشی از لوله های پلی اتیلن استفاده می شود.

مزایای لوله های پلی اتیلن

استحکام، مقاومت در برابر خوردگی توسط مواد شیمیایی، عدم زنگ زدگی و وزن کم لوله های پلی اتیلن موجب کاربرد روزافزون این لوله های در صنایعی که با انتقال مایعات و گازها سروکار دارند شده است.

موسسه PPI (انجمن جهانی لوله های پلاستیکی) در گزارشی اعلام کرده: طول عمر بالا، عدم نشتی در اتصالات، مقاومت در برابر زنگ زدگی و صرفه اقتصادی بالا دلایل عمده جایگزینی لوله های پلی اتیلن با لوله های فلزی و بتنی هستند.

اتصالات لوله های پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن را می توان به وسیله اتصالات متنوعی به هم وصل کرد. اتصالات پیچی، اتصالات جوشی و الکتروفیوژن از جمله این روش ها می باشند. در دروش اتصال جوشی لوله در طی فرآیند جوش گرم شده و با اتصالات یکپارچه میشوند. این موضوع باعث میشود از هر دو طرف اتصال لوله از حالت اولیه خود نیز مستحکم تر شود. برای نصب و اتصال لوله های پلی اتیلنی، برخلاف لوله های PVC هیچ واشر یا ماده شیمیایی برای چسباندن لازم نیست. این موضوع، در کنار طول عمر بالای لوله های پلی اتیلن این لوله ها را به جایگزینی تبدیل کرده که کمترین آسیب را به محیط زیست وارد میکند.

کاربرد لوله های پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلنی در صنایع مختلف کاربرد گسترده ای دارند. لوله های آبرسانی و آبیاری تحت فشار برای مصارف کشاورزی، لوله های گازرسانی، لوله های پلی اتیلنی پوشش کابل های برقی و مخابراتی از جمله این کاربردها می باشند.

کاربرد لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن گازرسانی

یکی از مهمترین کاربردهای لوله های پلی اتیلن در صنایع پتروشیمی و برای انتقال گاز طبیعی است. مقاومت بالای لوله های پلی اتیلن در برابر آتش و زنگ زدگی و طول عمر بالای این لوله ها باعث شده لوله های پلاستیکی با جنس پلی اتیلن یکی از اصلی ترین لوله های مصرفی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی و حتی معادن باشد.

لوله پلی اتیلن آبیاری تحت فشار

در زمین های کشاورزی که برای انتقال آب در شبکه های آبیاری تحت فشار بارانی و قطره ای، به فشار کاری بالایی نیاز است، لوله پلی اتیلن بهترین انتخاب ممکن می باشد. این لوله ها نسبت به لوله های فلزی در شبکه های تحت فشار عملکرد بهتری دارند و همین موضوع باعث شده سرعت جایگزینی لوله های پلی اتیلنی در صنایع کشاورزی از سایر صنایع به مراتب بالاتر باشد.

یکی از دلایل دیگر استقبال کشاورزان از لوله های پلی اتیلنی سهولت در نصب و به کارگیری این لوله ها و هزینه پایینتر اتصالات می باشد. اتصالات و شیرآلات پلیمری به سادگی به لوله های پلی اتیلنی متصل شده و کاملا آب بندی می شوند. ابتکارات به کار رفته در اتصالات پلیمری نیاز به اتصالات و شیرآلات و مغزی ها را به حداقل مقدار ممکن کاهش داده و هزینه های اجرایی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

لوله پلی اتیلن کاروگیت فاضلابی و زهکشی

لوله های پلی اتیلن دوجداره کاروگیت  برای مدیریت آب جریان ثقلی (گرانشی) مورد استفاده قرار میگیرند. هدف از بکارگیری لوله های کاروگیت تحمل فشار سیال نمی باشد و تنها به عنوان مجرای عبوری سیال مورد استفاده قرار می گیرد . به دلیل مقاومت بالای این لوله ها در برابر فشار بیرونی عمده مصرف لوله های کاروگیت به صورت دفنی و برای عبور پساب می باشد .

لوله های پلی اتیلن دوجداره کاروگیت دارای دو جداره می باشد که سطح خارجی آن به صورت موج موج و حلقه ای می باشد اما قسمت داخلی لوله کاروگیت کاملا صاف و صیقلی می باشد ، هدف از ساخت جداره داخلی صیقلی برای عبور راحت سیالات فاضلابی می باشد زیرا سیالات فاضلابی دارای ذرات جامد می باشند که در صورت عدم صیقلی بودن سطح داخلی لوله موجب ایجاد رسوب در لایه های آن شده و پس از مدتی نیاز به تعویض و تعمیر لوله پلی اتیلن می باشد.

لوله های کاروگیت دارای حد تحمل فشار خارجی زیادی می باشند و دلیل آن استفاده از این لوله به صورت زیرزمینی و دفنی می باشد که می بایست تحمل فشار زیادی را داشته باشند .

قیمت لوله پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن با توجه به مواد اولیه ای که برای ساخت آنها استفاده می شود به دو دسته لوله پلی اتیلن PE80 و PE100 تقسیم بندی می شوند (لوله پلی اتیلن PE63 دیگر تولید و عرضه نمی شود .قیمت لوله پلی اتیلن

این نوع از لوله پلی اتیلن به دلیل دانسیته کم دارای وزن و ضخامت بیشتری نسبت به دو نوع دیگر می باشد و همین علت باعث وزن بالای این گرید از لوله پلی اتیلن می باشد که تولید آن بسیار پرهزینه بوده و مقرون به صرفه نمی باشد).

این مواد اولیه از ترکیبات نفتی جداسازی می شوند و به همین دلیل قیمت روز لوله پلی اتیلن رابطه مستقیم با قیمت جهانی نفت دارد.

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت لوله پلی اتیلن میزان ترکیب مواد اولیه با گرانول ها یا کامپاندهای حاصل از آسیاب لوله های مصرف شده است. میزان خلوص مواد به کار رفته در هر نوع لوله با توجه به اندازه و نوع کاربرد آن متفاوت است و این اختلاف باعث تغییر در قیمت لوله پلی اتیلن می گردد.

قیمت تمام شده لوله پلی اتیلن به دلیل ارتباط مستقیم با قیمت جهانی نفت برای اکثر تولید کننده ها در یک محدوده مشخص قرار میگیرد. پس اگر قیمت لوله پلی اتیلن با قیمت بازار تفاوت قابل توجهی داشت، به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است درصد مواد ضایعاتی مورد استفاده در این لوله های بالا باشد.

سایز لوله و میزان فشار مورد تحمل لوله پلی اتیلن یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت آن می باشد که البته به درجه کیفیت آن نیز بستگی دارد.

شما میتوانید برای دریافت قیمت روز لوله پلی اتیلن تولید شده از مواد اولیه مرغوب با شماره 04133292121 تماس گرفته و یا در کانال تلگرامی قیمت روز لوله پلی اتیلن عضو شوید.

خرید لوله پلی اتیلن از طراح گستر آب آرا

قدیمی ترین بخش از زیرمجموعه های شرکت طراح گستر آب آرا واحد تولیدی لوله و اتصالات پلی اتیلن و پلی پروپیلن میباشد که از سال 1375 و با هدف تولید محصول بهداشتی، دوست محیط زیست و با استانداردهای ملی و جهانی نسبت به تولید انواع لوله و اتصالات پلی اتیلنی و پلی پروپیلنی تاسیس و به صورت سهامی خاص فعالیت خود را شروع نمود.

شرکت پلی اتیلن سهند آسا با در اختیار داشتن سرمایه های انسانی توانا و ماشین آلات و تجهیزات با تکنولوژی روز جهانی قابلیت تولید انواع لوله و اتصالات از سایز 16 الی 500 را دارد و دارای آزمایشگاه مجهز همکار سازمان استاندارد در خصوص تست انواع پلیمرها میباشد.

شرکت طراح گستر آب آرا با تکیه بر تجربه سال ها حضور موفق زمینه تولید لوله های پلی اتیلنی، با کیفیت ترین لوله های پلی اتیلن را در بستری آنلاین به شما معرفی و عرضه نموده تا بتوانید با بررسی و مقایسه قیمت محصولات مختلف و مشاوره رایگان با مهندسین شرکت، لوله پلی اتیلنی مورد نظرتان را با آسان ترین روش سفارش داده و در محل مورد نظرتان تحویل بگیرید.

فهرست